Decydując się na złożenie przedsiębiorstwa, każdy pracodawca już na samym początku zaznacza w biznesplanie, czy będzie zatrudniał pracowników. Jeśli decyzja padnie na zatrudnienie minimum jednego pracownika, to z pewnością pojawi się wiele dodatkowych obowiązków tj. sporządzenie umowy czy zadbanie o szkolenia BHP. Przy ułatwieniu niektórych obowiązków przyda się intuicyjny system do zarządzania pracownikami. Dlaczego warto zainwestować w system do zarządzania pracownikami? Na jakie istotne funkcje warto zwrócić uwagę? Dowiesz się z artykułu.

System do zarządzania pracownikami – po co?

Różnego rodzaju systemy do zarządzania pracownikami są bardzo istotne z kilku powodów:

 • dopilnowywanie ważnych dat,
 • centralizacja danych pracowniczych,
 • przejrzystość w nadgodzinach pracowników,
 • zarządzanie czasem pracy,
 • analiza danych,
 • zgodność z Kodeksem pracy.

Systemy eRCP są niezwykle przydatne dla firm, ponieważ umożliwiają skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi, co przekłada się na poprawę wydajności oraz spokój przy ewentualnej kontroli.

Jakie są cechy najlepszego systemu do zarządzania pracownikami?

Najlepszy system HR do zarządzania pracownikami powinien posiadać szereg kluczowych cech, które zapewniają skuteczne i efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi. Do nich należy:

Prostota obsługi 

Interfejs użytkownika powinien być odpowiednio intuicyjny i łatwy w obsłudze, co umożliwia szybkie przeszkolenie pracowników i kierowników oraz minimalizuje potrzebę wsparcia technicznego.

Dostępność online

System powinien być dostępny online, co umożliwia pracownikom i menedżerom dostęp do danych z dowolnego miejsca i urządzenia, co jest szczególnie istotne w środowiskach zdalnych.

Elastyczność i dostosowanie

System powinien być elastyczny i umożliwiać dostosowanie do unikalnych potrzeb i procesów organizacji, zapewniając konfigurowalne opcje i moduły.

Automatyzacja procesów

Automatyzacja powtarzalnych procesów, takich jak przetwarzanie wniosków urlopowych, generowanie raportów czy przypominanie o terminach, pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć ryzyko błędów.

Bezpieczeństwo danych

Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych osobowych pracowników poprzez zastosowanie zabezpieczeń takich jak szyfrowanie, kontrolę dostępu i zgodność z regulacjami dotyczącymi ochrony danych, np. RODO.

Wszystko w jednym miejscu

System powinien oferować możliwość posiadania wszystkiego w jednym miejscu, bez konieczności korzystania z zewnętrznych aplikacji.

Elastyczne modele płatności

System powinien oferować elastyczne modele płatności, które są dodatkowo dostosowane do potrzeb i rozmiaru organizacji, zapewniając tym samym atrakcyjność cenową i dostępność dla różnych firm.

Warto zaznaczyć, że najlepszym systemem eRCP będzie ten, który odpowiada unikalnym potrzebom i wymaganiom konkretnej organizacji przez możliwość dopasowania modułów.

Jakie są istotne funkcje systemu do zarządzania pracownikami?

Oznaczenie istotnych funkcji jest zależne w głównej mierze od potrzeb poszczególnych firm. Istnieją jednak funkcje, które w rzeczywistości są potrzebne większości organizacjom:

 • generowanie kart pracy,
 • generowanie zaświadczeń,
 • generowanie list obecności,
 • widoczność końca dat np. umów,
 • automatyczne powiadomienia,
 • wystawianie wniosków urlopowych,
 • zarządzanie urlopami,
 • kalendarz nieobecności,
 • wgląd do ilości dni urlopowych,
 • elektroniczne teczki,
 • elektroniczne akta osobowe.

Intuicyjny i prosty system do zarządzania pracownikami

Wszystkie powyższe punkty brzmią naprawdę dobrze, prawda? Innowacyjny system eCRP e-Pracownicy posiada wszystkie powyższe cechy oraz funkcje, które są niezwykle pomocne podczas konieczności zarządzania pracownikami w przedsiębiorstwie.

Korzystanie z papierowej formy zarządzania pracownikami jest mocno ryzykowne. Nie zwlekaj z przejściem na w pełni intuicyjne i proste narzędzie RCP e-Pracownicy, które ma możliwość dopasowania modułów pod potrzeby pracodawcy oraz opcję przetestowania za darmo przez 7 dni!

Podsumowanie

Podsumowując, systemy zarządzania pracownikami są niezmiernie istotne, ponieważ wspomagają przedsiębiorstwa w efektywnym kierowaniu zasobami ludzkimi, co ostatecznie przekłada się na zwiększoną produktywność, pogłębione zaangażowanie pracowników oraz osiąganie zamierzonych celów biznesowych.