Nowe pokolenie pracowników

Coraz większą część zespołu w każdej firmie stanowią młode osoby z pokolenia Z. Nowoczesne technologie są dla nich bliskie i naturalne, a papierowa dokumentacja, notatki, czy ręczne wysyłanie wniosków odchodzą w zapomnienie. Dostosowanie się pracodawców do zautomatyzowania pewnych formalności oraz organizacji z użyciem systemów online to bardzo ważny element dzisiejszego środowiska pracy. Z problemem przestarzałych technologii mają do czynienia nie tylko właściciele firm, ale także kierownicy, czy menedżerowie, którzy muszą sprostać oczekiwaniom młodszego pokolenia. Pytanie brzmi, jakie kroki należy podjąć, aby nie zrażać do siebie pracowników?

Elektroniczna dokumentacja

Jednym z rozwiązań jest digitalizacja akt pracowniczych. Odejście od papierowej dokumentacji nie tylko usprawnia procesy kadrowe, ale także wprowadza innowację do działania całej firmy. Odpowiedzią na potrzeby młodego społeczeństwa jest wprowadzenie elektronicznych narzędzi wspomagających zarządzanie, na które zespół jest zdecydowanie gotowy i niewątpliwie sprawniej będzie z nich korzystać. Teczki pracownicze online ułatwiają pracę i pozwolą na zredukowanie kosztów generowania dokumentów w firmie, czy nakładów czasowych pracowników w dziale HR. Co więcej, e-Teczki to rozwiązanie, dzięki któremu akta są bardziej dostępne dla pracownika i pracodawcy, co znacznie poprawia komunikację m.in. w kwestii ważności badań lekarskich lub BHP. Doświadczone technologicznie pokolenie Z oczekuje nowoczesnych systemów także w codziennej pracy – bez problemowej „papierologii”.

Zarządzanie urlopami i nieobecnościami

Przedsiębiorca na dzisiejszym rynku musi dostosowywać procesy w firmie do młodego zespołu, z którym pracuje. Automatyzacja planowania urlopów to kolejny aspekt istotny dla efektywnego zarządzania zespołem. Elektroniczne wnioski urlopowe są sprawnie wysyłane i szybciej rozpatrywane. Mailowe powiadomienia o każdej zmianie i prośbie urlopowej ułatwiają obieg dokumentów, a pracownicy i pracodawcy mają wgląd do kalendarza nieobecności i w każdej chwili mają możliwość sprawdzenia kto jest w firmie, a kto ma urlop i kiedy wraca do pracy. Zarządzanie zespołem w taki sposób zapewnia pracodawcy, menedżerowi, czy liderowi, liczne ułatwienia takie jak: automatycznie naliczanie urlopu, definiowanie typów nieobecności oraz wiele innych.

Rewolucyjne narzędzie e-Pracownicy

System wspomagający zarządzanie “e-Pracownicy może w dużym stopniu poprawić i usprawnić działania kadrowe w Twojej firmie. Zgodne z prawem, funkcjonalne narzędzie e-Pracownicy wprowadza innowacyjność, której oczekują młodzi pracownicy i cały rynek. Automatyzacja codziennej pracy daje możliwość rozwinięcia biznesu w kierunku coraz nowszej technologii. Elektroniczne teczki pracownicze, automatyczne powiadomienia, elektroniczne wnioski urlopowe, czy kalendarz nieobecności, to tylko niektóre funkcjonalności pozwalające na sprostanie oczekiwaniom młodego zespołu. Karty pracy, czy listy obecności online, to idealne rozwiązanie ułatwiające prowadzenie ewidencji w każdej firmie. Dzięki temu każde zaświadczenie i dokument można wygenerować automatycznie.

Zarządzanie czasem i pracownikami w formie elektronicznej zapewnia korzystniejszy wizerunek przedsiębiorcy na rynku. Wszelkie procesy i procedury muszą być dziś dopasowane do najmłodszych pokoleń, które zamiast papierowych dokumentów i formalności skłaniają się ku automatyzacji i lekkiej formie przekazów. Zmiana organizacji pracy z elektronicznymi narzędziami zarządzania zespołem przynosi efektywność i innowacyjność zarówno dla pracowników, jak i pracodawców.