Obecnie na rynku mamy styczność z coraz to nowszymi rozwiązaniami. Postęp technologiczny następuje coraz szybciej, aby ułatwić wiele procesów, w tym sprzedażowych. Przedsiębiorcy mogą wprowadzać w swoich firmach innowacyjne narzędzia i ulepszenia dla tych już istniejących i używanych. Jedną z nowości jaka pojawiła się na rynku jest wirtualna kasa fiskalna w postaci oprogramowania. W czym może być lepsza od stacjonarnej, wszystkim znanej?

Wirtualna kasa w postaci aplikacji

Od czerwca 2020 roku obowiązuje rozporządzenie Ministerstwa Finansów w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Dotyczas funkcjonalność kasy i drukarki fiskalnej kończyła się na wystawianiu paragonów fiskalnych. Nowe rozwiązania mają być elastyczne i spełniać dużo więcej funkcji. Między innymi dlatego, że wystarczy smartfon lub tablet oraz aplikacja wirtualnej kasy. Jak wiadomo, na telefonie komórkowym mamy zainstalowanych wiele narzędzi, mniej lub bardziej potrzebnych. Kasa fiskalna w postaci aplikacji miałaby być jedną z tych pożytecznych, służących do pracy. Sprzedaż może więc odbywać się wszędzie, gdzie jesteśmy z naszym smartfonem.

Bezpieczeństwo fiskalne

Wirtualna kasa fiskalna musi spełniać wszelkie wymagania zgodne z ustawą. Ewidentnie rozwiązania mobilne budzą wiele wątpliwości. Zwłaszcza jeśli mowa o narzędziach do codziennej pracy. Jednak wszystko zależy od tego, co zaproponują producenci. Wykorzystywanie wirtualnej kasy fiskalnej w postaci aplikacji powinno być proste, dostępne i bezpieczne. Zapewne wielu przedsiębiorców będzie miało wysokie wymagania i każdy oczekiwać będzie więcej niż tylko mobilności. 

W związku z szybkim rozwojem technologicznym musimy przyzwyczajać się do wizji, że papierowe dokumenty nie będą już nigdzie wymagane. Już dziś można zauważyć taki trend na wielu płaszczyznach. Dodatkowo, epidemia koronawirusa pobudziła tą elektroniczną postać dokumentacji, ze względu na zamknięcie wielu placówek i przejście na pracę zdalną. Teraz wiele dokumentów przesyłamy tylko elektronicznie. Tak więc, wirtualna kasa fiskalna to już nie tylko rozwiązanie na przyszłość, a także na już.

Mobilna kasa

Kasę fiskalną możesz mieć teraz bez drogiego i specjalistycznego sprzętu. MobiKasa to aplikacja na smartfon lub tablet, który najprawdopodobniej już posiadasz. Bez problemu wystawisz e-fakturę i e-paragon fiskalny, a w razie potrzeby drukujesz dokument na wybranej drukarce. Aplikacji możesz używać stacjonarnie i mobilnie. MobiKasa pozwoli zoptymalizować czas transakcji, a przede wszystkim jest bezpiecznym narzędziem – kopia zapasowa tworzona jest automatycznie w chmurze. Sprawdź wszystkie funkcjonalności i przekonaj się, że wirtualna kasa fiskalna przyda się w Twojej firmie.

wirtualna kasa fiskalna mobikasa